Właściwości mydeł naturalnych z nasionami Chia

Nasiona Chia, które w ostatnich latach zyskały na świecie prawdziwy rozgłos, pojawiały się także w wielu produktach do pielęgnacji skóry. Dzięki obecności w mydłach naturalnych pozwalają zwiększyć nawilżenie skóry i przywrócić jej miękkość oraz młodzieńcze funkcje.

Większość osób zapewne spotkało się już z nasionami Chia w kontekście wspomagania diety, głównie w celu zapewnienia odpowiednich dawek kwasów omega-3, zwiększania energii oraz zapobiegania wielu chorobom cywilizacyjnym. Szałwia hiszpańska posiada jednak znacznie więcej właściwości, również chętnie wykorzystywanych w pielęgnacji urody.

Właściwości nasion Chia w kosmetyce

Większość źródeł donosi, że nasiona Chia podczas pielęgnacji skóry znacznie ją ożywiają i powodują aksamitność w dotyku. Kosmetyki naturalne z ich zawartością pozwalają lepiej usunąć nadmiar brudu i tłuszczu z twarzy, zapewniając jednocześnie ochronę Anti-Age. Dzięki zawartości cennych kwasów tłuszczowych oraz silnych przeciwutleniaczy dają znaczny impuls do walki zewnętrznymi oznakami starzenia.

Niektórzy dermatolodzy potwierdzają, że zawarte w szałwii hiszpańskiej substancje aktywne dają możliwość wspomagania wielu dolegliwości i nieprzyjemnych przypadłości skórnych. Jako, że nasiona Chia zawierają cenne oleje omega-3, mogą być wykorzystywane w leczeniu wielu chorób skóry. Ten rodzaj kwasów tłuszczowych ma duży potencjał dla zapewnienia całego szeregu korzystnych efektów dla skóry, w tym skutecznej ochrony naskórka oraz przyśpieszania gojenia ran.

Nasiona Chia zawierają także związki o naturalnych właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych, które mogą być wykorzystywane zarówno do zapobiegania powstawaniu zmarszczek, jak i łagodzenia stanów zapalnych i podrażnień. Warto jednak zachować pewną ostrożność przy ich ocenie. Nasiona Chia nie są bowiem w stanie samodzielnie zlikwidować zmarszczek, zwłaszcza w krótkim okresie czasu. Ponadto wiele produktów pielęgnacyjnych zawierających nasiona szałwii hiszpańskiej całkiem sporo kosztuje, co zwykle wynika z bieżącej mody i określonych trendów marketingowych. Uznaje się jednak najczęściej, że nasiona Chia mają duży potencjał pielęgnacyjny, ale konieczne są dalsze badania.

Więcej o właściwościach nasion Chia przeczytasz tutaj – KLIK

Mydło naturalne a nasiona Chia

Chociaż nasiona Chia najbardziej kojarzą się ze zdrową dietą to doskonale sprawdzają się w wielu kosmetykach ekologicznych, takich jak mydła naturalne. Produkty tego typu zawierają niezwykłe właściwości przeciwutleniające, które pomagają zwalczać wolne rodniki, a tym samym przyczyniają się do ujędrniania skóry i zapobiegania powstawania zmarszczek. Właściwości szałwii hiszpańskiej porównuje się często do działania skwalenu i olejku arganowego, dlatego pielęgnacja z jej zastosowaniem może przynosić tak wiele dobrego.

Wielu kosmetologów potwierdza, że obecność olejku z nasion Chia w mydle może powodować młodszy wygląd skóry, a także chronić ją przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi. Może stanowić on uzupełnienie dla produktów do pielęgnacji skóry, które między innymi zawierają retinol, kwas glikolowy i ekstrakt z zielonej herbaty. Niektórzy eksperci wskazują jednak, że dodanie nasion Chia do codziennych potraw może być korzystniejsze, niż stosowanie bezpośrednio na skórę.

W czym tkwi sekret

Zmielone nasiona Chia doskonale wchłaniają wodę i bardzo szybko tworzą substancję żelową. Dzięki tym właściwościom może ona podnieść nawilżenie powierzchni skóry, a tym samym zapewnić jej miękkość i odpowiedni poziom wilgotności. Mydła naturalne z Chia lepiej radzą sobie z suchymi komórkami naskórka i pomagają ukryć drobne linie mimiczne oraz zmarszczki. Podsumowując można stwierdzić, że nasiona Chia to przede wszystkim dobre nawilżacze, bardzo przydatne we wszelkiego rodzaju kosmetykach myjących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *