Kosmetyki wolne od chemii – Zielony przewodnik

Kosmetyki wolne od chemii to dzisiaj najsilniejszy trend w produkcji produktów pielęgnacyjnych. Jak je wybierać i na co warto zwracać uwagę, by czerpać jak najwięcej przyjemności oraz efektów?

Zielona moda jest wspaniałym trendem. W branży kosmetycznej przez ostatnie lata sprzedaż certyfikowanych produktów wzrosła o kilkaset procent. Dlatego, że rynek urósł i nastąpiło zwiększenie dochodów, pojawiła się pewna część oszustów, korzystających z niektórych luk. Sprzedają oni produkty jako takie, jakimi one nie są.

Krem do rąk, który zawiera 1% organicznej lawendy i 99% czegoś, co nawet trudno wymówić, nadal może być tytułowany jako ekologiczny. Mylący żargon marketingowy, z którym mamy do czynienia pozwala nam wierzyć, że nie ma różnicy między naturalnym, ekologicznym, a organicznym.

Ale nie traćmy wiary w możliwość ekologicznego dbania o urodę, bo istnieją zaufane marki i produkty, takie jak Natura Siberica czy Planeta Organica. Wystarczy tylko dobrze ich poszukać.

  1. Znajdź sklep, któremu ufasz

Małe sklepy, specjalizujące się w dostarczaniu produktów ekologicznych, są bardziej wyspecjalizowane i warte zaufania od dużych marketów. Tak więc tam warto zacząć stawiać pierwsze kroki w poszukiwaniu naturalnego piękna.

  1. Zaznajom się z prawdziwymi certyfikatami…

Jeśli dokonujesz poszukiwań po raz pierwszy, szukaj produktów nagrodzonych legalnymi znakami niezależnych jednostek certyfikujących: Soil Association, Ecocert, Cosmos, Natrue lub USDA.

  1. … I wiedz, co one oznaczają

Różne organy wymagają spełnienia różnych kryteriów. Zapoznaj się wiec z tym, które jednostki wymagają jakich procentów zawartości poszczególnych składników, aby przyznać im certyfikat.

  1. Znajdź równowagę

Zrozum różnicę pomiędzy określeniem naturalny, czy organiczny albo ekologiczny. Czasami jest to klucz do znalezienia odpowiednich produktów.

  1. Czytaj etykiety

Zacznij zapoznawać się z etykietami i szukaj, co oznaczają konkretne nazwy. Z czasem sam zaczniesz rozpoznawać na podstawie składu, co jest naturalne, ekologiczne lub organiczne, a tym samym najlepsze dla Ciebie!

Jak widać, kosmetyki wolne od chemii są na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko trochę uwagi by nie dać się oszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *