Aleppo – sama natura w trosce o zdrowie

Mydło Aleppo to jeden z najbardziej znanych kosmetyków naturalnych na świecie. Posiada wielowiekową tradycję oraz wykazuje bardzo dużo wspaniałych właściwości zdrowotnych i pielęgnacyjnych.

Trend, ku stosowaniu naturalnych kosmetyków i powrotu do tradycyjnych metod dbania o urodę, to bardzo pozytywne zjawisko, wynikające nie tylko z uwarunkowań kulturowych i chęci powrotu do korzeni, ale także będące następstwem, wielu chorób cywilizacyjnych. Przykładem takiej, może być atopowa skóra, której rozwojowi sprzyja coraz więcej alergenów w otaczającym nas środowisku, jak i wszechobecny stres. Mydło Aleppo, to znany od tysiącleci środek myjący i czyszczący, nie zawierający alergenów i odpowiedni dla każdego, bez większego rozróżnienia na typy cery. Aleppo to także sposób na pranie, dla osób szczególnie podatnych na negatywne właściwości środków chemicznych, zawartych w proszkach czy płynach do prania. Nazwa wywodzi się od syryjskiego miasta, w którym jest ono produkowane.

Polecamy: Mydło Aleppo do włosów i ciała – Planeta Organica

Mydło to znane było już w trzynastym wieku przed naszą erą, produkowane i stosowane przez Fenicjan. Od wieków receptura pozostaje ta sama, czyli Aleppo jest mieszanką oleju z oliwek, naturalnego ługu z soli morskiej, wody i olejku laurowego. Ten ostatni składnik, występuje w stężeniu od 5 do 75%, i od niego uzależnione są lecznicze i pielęgnacyjne właściwości tego naturalnego kosmetyku. Przy produkcji szarego mydła tego typu, używane są tylko świeże składniki, zaraz po ich zbiorach, z tego powodu produkcja może trwać tylko w konkretnym okresie roku, po zbiorach. Aby mieć pewność, że stosujemy oryginalne, hipoalergiczne mydło typu Aleppo, należy przyjrzeć się składowi, powinien on zawierać TYLKO te cztery, wymienione wcześniej substancje, jeże natrafiamy na piąty składnik, to może to być tylko naturalna glinka, olej z czarnuszki lub olejek arganowy (illite, nigella savita, argania spinosa kernel oil). Dodatkowy składnik wyżej wymieniony, jest oznaką, że natrafiliśmy na wzbogacony rodzaj mydła. Każdy inny składnik, jest synonimem sztucznych związków i może powodować reakcje alergiczne.

mydło aleppo Planeta Organica

Kupując mydło Aleppo, warto dobrać je pod indywidualne preferencje na podstawie zawartości w nim oleju laurowego:

  • 4% – idealne do „przestawienia” skóry, na używanie naturalnego mydła zamiast syntetycznych środków zawierających parabeny,
  • 20%-25% – mydło przeznaczone dla całej rodziny, do ogólnego stosowania (twarz, ciało, włosy), dla osób nieposiadających większych problemów skórnych,
  • 40%-75% – szare mydło do zastosowań leczniczych przy problemach skórnych, zalecane tylko na okres terapii,
  • 80%-100% – mydła przeznaczone do prania ręcznego bielizny, niepolecane do stosowania na ciało, ze względu na właściwości wysuszające.

Oryginalne mydło Aleppo, to gwarancja; 100% naturalnego produktu, bezpieczeństwa, braku sztucznych składników, nietestowania na zwierzętach, produktu w pełni przyjaznego dla środowiska, produkowanego z czystych i wysokiej jakości surowców.

Mydło Aleppo to działanie oczyszczające, antyseptyczne, pomagający w gojeniu stanów zapalnych skóry (trądzik, zaskórniki), oczyszczające włosy i skórę głowy, hamujące przyrost komórek nowotworowych czerniaka, oraz raka piersi, eliminujące swędzenie skóry, czy bóle reumatyczne, usuwające obrzęki i wiele innych pozytywnych właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *